fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek zachęcił do doceniania talentów i charyzmatów ludzi w podeszłym wieku

Ojciec Święty Franciszek powiedział, że talenty i charyzmaty wielu osób w podeszłym wieku są bogactwem, które należy doceniać. Papież kontynuował podczas audiencji generalnej w Watykanie cykl katechez na temat starości. Podczas rozważań wskazał na Judytę, która w Betulii dożyła późnej starości i pozostawiła po sobie dobre dziedzictwo mądrości, czułości, darów dla rodziny i wspólnoty, dziedzictwo dobra, a nie tylko dóbr.

Papież Franciszek zauważył, że dla dziadków ważną częścią ich powołania jest między innymi wychowanie wnuków, które mogą uczyć się czułości i poszanowania dla słabości starszych.

W starszym wieku wzrok człowieka jest coraz słabszy, ale jego wewnętrzne spojrzenie staje się bardziej przenikliwe – podkreślił Franciszek i zachęcił do wykorzystywania charyzmatów osób w podeszłym wieku.

Na zakończenie audiencji Papież pozdrowił pielgrzymów. Swoje słowa skierował też do Polaków.

– Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W poniedziałek obchodziliście uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona waszej ojczyzny. Niech on, niezłomny obrońca Bożego ładu moralnego, szczególnie w tygodniu modlitw o powołania wyjedna wszystkim młodym dar mądrego rozeznania życiowej drogi, zawierzenia Chrystusowi i wierności wartościom ewangelicznym. Z serca Wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl