fot. pixabay.com

Ojciec Święty: Niech Matka Boża uczy nas solidarności z ludźmi doświadczonymi tragedią wojny i wyjedna pojednanie narodów

Ludzie starsi, którzy są bogaci w mądrość, mogą chronić młodych przed pokusą wiedzy o świecie pozbawionej mądrości życiowej – powiedział Ojciec Święty. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat starości w świetle Księgi Koheleta.

Papież wskazał, że w Księdze Koheleta mamy do czynienia z ironicznym przedstawieniem wiedzy o życiu oderwanej od umiłowania sprawiedliwości, której gwarantem jest Boży sąd.

Dla współczesnej kultury, która chciałaby praktycznie wszystko powierzyć ścisłej wiedzy, cyniczny racjonalizm ma bardzo poważne następstwa – przestrzegł Ojciec Święty.

Papież Franciszek zwrócił uwagę, że wiedza, która zwalnia z moralności, wydaje się źródłem wolności, jednak szybko zamienia się w paraliż duszy. Ojciec Święty tradycyjnie pozdrowił pielgrzymów. Zwracając się do Polaków, zachęcał do modlitwy o pokój na Ukrainie i pojednanie narodów.

– We wtorek obchodziliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W naszych modlitwach zawierzajmy Jej szczególnie sprawę pokoju na Ukrainie i świecie. Niech Matka Boża uczy nas solidarności z ludźmi doświadczonymi tragedią wojny i wyjedna pojednanie narodów – podkreślił Papież.

Transmisję Audiencji Generalnej z Watykanu przeprowadziła TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl