fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Ludzie starsi mogą chronić młodych przed pokusą pozbawionej mądrości życiowej wiedzy o świecie

Ludzie starsi, bogaci w mądrość, mogą chronić młodych przed pokusą pozbawionej mądrości życiowej wiedzy o świecie – powiedział Ojciec Święty Franciszek, który dziś dokonał refleksji na temat starości w świetle Księgi Koheleta.

Papież wskazał, że mamy w niej do czynienia z ironicznym przedstawieniem wiedzy o życiu, oderwanej od umiłowania sprawiedliwości, której gwarantem jest Boży sąd.

Dla współczesnej kultury, która chciałaby praktycznie wszystko powierzyć ścisłej wiedzy, cyniczny racjonalizm ma bardzo poważne następstwa – przestrzegł Ojciec Święty.

Papież Franciszek podczas katechezy zwrócił uwagę, że wiedza, która zwalnia z moralności, wydaje się źródłem wolności, jednak szybko zamienia się w paraliż duszy.

Ojciec Święty tradycyjnie pozdrowił też pielgrzymów. Zwracając się do Polaków, zachęcał do modlitwy o pokój na Ukrainie i pojednanie narodów.

– Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W naszych modlitwach zawierajmy jej szczególnie sprawę pokoju na Ukrainie i na świecie. Niech Matka Boża uczy nas solidarności z ludźmi doświadczonymi tragedią wojny i wyjedna pojednanie narodów – mówił Papież.

Transmisję papieskiej audiencji generalnej z Watykanu przeprowadziła TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl