Posłowie PiS bronią strażaków

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości krytykują opozycję, która robi politykę na tragedii związanej z nawałnicami. Stają oni w obronie strażaków. Opozycja od początku tragedii krytykuje pracę i służbę PSP oraz ochotników. Podnosi, że nie dotarli oni z pomocą na czas.

 W obronie strażaków stanęli dziś posłowie z Parlamentarnego Zespołu Strażaków, wśród nich Robert Telus, który ocenił działania opozycji jako skandaliczne.

– Strażak zawsze swoją osobą, ofiarnością służy poszkodowanym. Tym politykom, którzy próbują na tej tragedii i na służbie strażaków robić tę straszną politykę, mówimy stanowczo: „nie” i mówimy, że to jest skandalem – mówił poseł Robert Telus.

Wichury, które przeszły nad Polską  blisko dwa tygodnie temu, spowodowały liczne zniszczenia. Najwięcej w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. W tych regionach strażacy i żołnierze wciąż usuwają skutki silnych burz.

Rząd uruchomił dla poszkodowanych ponad 42 mln zł bezzwrotnej pomocy finansowej. We wrześniu ma wypłacać pieniądze na odbudowę zniszczonych budynków.

RIRM

drukuj