Posiedzenie Zespołu ds. zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji

Przed południem zbierze się Parlamentarny Zespół do spraw zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji. Posłowie zajmą się kwestią zwrotu warszawskich nieruchomości przy ul. Dąbrowskiego 18 oraz Narbutta 60.

Jak podkreśla szef parlamentarnego zespołu, poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisiecki, pod obrady trafi również prywatyzacja mieszkań komunalnych w Wałbrzychu.

Na posiedzeniu będą rozpatrywane sprawy dotyczące zwrotu nieruchomości przy ulicy Dąbrowskiego 18 i Narbutta 60, to są sprawy dotyczące Warszawy. W drugiej części zespołu będziemy się przyglądać sprawom Wałbrzycha. Przyjadą do nas mieszkańcy tego miasta, którzy twierdzą, że w trakcie prywatyzacji doszło do nieprawidłowości, oni zostali zbyci razem z budynkami, w których mieszkają. W związku, z czym będą obecne osoby również z prokuratury tak, aby – w razie, czego – mogły udzielić informacji albo też te informacje od tych mieszkańców pozyskać- mówił parlamentarzysta.

Do zadań zespołu należy weryfikacja zwrotów nieruchomości w Warszawie i innych miastach Polski. W jego skład wchodzą posłowie i senatorowie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl