fot. gov.pl

Posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej

Dziś w Brukseli zaplanowano posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej, na którym omówiona zostanie kwestia cyberataków w Polsce – przekazało źródło w Kwaterze Głównej NATO.

Według informacji medialnych, Polska przekazała w piątek państwom członkowskim UE, Komisji Europejskiej i Radzie dokument dotyczący szczegółów cyberataków przeprowadzonych w ostatnich dniach na terytorium naszego kraju. Informacja została też przekazana ambasadorom USA, Kanady i Wielkiej Brytanii. W dokumencie tym Polska informuje, że stała się celem nieustannej kampanii cyberataków, skoncentrowanych na parlamentarzystach i władzy.

Dziś z kolei sprawa cyberataków w Polsce będzie tematem posiedzenia Rady Północnoatlantyckiej. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział ostatnio, że w najbliższych tygodniach polska klasa polityczna będzie przedmiotem ataku dezinformacyjnego. Poinformował, że krajowe służby podejmują działania i zidentyfikowały niektórych autorów działań dezinformacyjnych.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przekazał, że ustalenia służb dowodzą, iż Polska jest stałym celem prowadzonej przez Rosję agresji informacyjnej.

TV Trwam News

drukuj