(fot. PAP)

Posiedzenie komisji ws. nieprawidłowości w działaniu KRRiT

Na 12.30 zaplanowano dziś posiedzenie sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, która zajmuje się wnioskiem o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej członków KRRiT.

Posiedzenie komisji jest zamknięte. Sprawa dotyczy domniemanego złamania Konstytucji i ustaw przy przyznawaniu koncesji na MUX-ie 1.

Dziś najprawdopodobniej zapadną ostateczne ustalenia, kiedy zostanie przygotowane sprawozdanie z prac komisji.

Poseł Andrzej Duda, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej akcentuje, że  to posiedzenie na pewno nie będzie przebiegało spokojne, ponieważ posłowie nie są zgodni co do wypracowanych dotychczas ustaleń.

Poseł PiS dodaje też, że postępowanie dowodowe podczas prac tego gremium nie zostało przeprowadzone prawidłowo.

– Mimo naszych wniosków dowodowych, które składaliśmy kilkukrotnie, komisja nie przesłuchała części świadków. Te wnioski dowodowe składane przeze mnie czy przez innych kolegów posłów z PiS zostały odrzucone. W mojej opinii, postępowanie dowodowe nie zostało przeprowadzone w pełni tak, jak powinno. Stąd z góry mówię, że mam obawy co do tego, jaki będzie raport. Sądzę, że mogą być poważne rozbieżności co do raportu końcowego – zwrócił uwagę poseł Andrzej Duda.

Wypowiedź posła Andrzeja Dudy:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj