fot. PAP

Poseł Sadurska: Zespół wyda oświadczenie ws. ataku na ks. abp. Michalika

Słowa ks. abp. Józefa Michalika były wyrazem troski o rodzinę i wartości – powiedziała poseł Małgorzata Sadurska z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

Zespół ma wydać oświadczenie ws. ataków, jakie przypuściły niektóre media na przewodniczącego KEP. Powodem był wyrwany z kontekstu fragment homilii, jaką ks. abp Józef Michalik wygłosił podczas Mszy św. z okazji obchodów 90. urodzin ks. kard. Henryka Gulbinowicza.

– W słowach ks. abp. Michalika była ogromna troska o rodzinę. Były wskazane zagrożenia, które dotykają dzisiejszej rodziny. Były pokazane zagadnienia związane z ochroną tej rodziny przed zagrożeniami. Co mówił ks. abp Michalik? Ks. abp Michalik mówił o wielkiej masowej emigracji, która jest zagrożeniem dla rodziny. Mówił o spadku demografii, co jest zagrożeniem dla naszego kraju. Ks. abp. Michalik mówił o bardzo niebezpiecznej ideologii gender, która jest promowana wśród naszych najmłodszych w przedszkolach i która tak naprawdę doprowadza do kryzysu rodzin. Gender niszczy człowieka, niszczy jego osobowość, dlatego te słowa krytyki są ogromnie niezrozumiałe – stwierdziła poseł.

Media oskarżyły ks. abp. Józefa Michalika o to, że tłumaczy dorosłych, którzy dopuszczają się nadużyć wobec dzieci.

Tymczasem ks. abp Józef Michalik jasno potępił pedofilię. Zaznaczył, że tego rodzaju zła nie wolno tolerować. Przewodniczący KEP zwrócił przy tym uwagę, że nikt nie odważy się pytać o przyczyny, żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi.

„Media wypaczyły słowa homilii, co jest nie do przyjęcia” – zaznaczyła poseł Małgorzata Sadurska.

– W oświadczeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski będziemy chcieli pokazać sens słów ks. abp. Michalika. Będziemy chcieli jeszcze raz pokazać, szczególnie tym wszystkim dziennikarzom, mediom i wydawcom, którzy wypaczają te słowa, którzy te słowa wyrywają z kontekstu, którzy dokonują pewnej manipulacji po to, żeby przyznać samym sobie rację, że tak nie jest. Będziemy chcieli pokazać prawdę. Będziemy chcieli wymusić – jeżeli taka będzie oczywiście możliwość – żeby polskie dziennikarstwo było rzetelne, żeby dziennikarze nie atakowali Kościoła, a swój przekaz opierali na prawdzie – zaznaczyła poseł PiS.

RIRM 

drukuj