fot. PAP

Poseł Duda nowym rzecznikiem PiS

Poseł Andrzej Duda został nowym rzecznikiem prasowym PiS. Taką decyzję podjął Komitet Polityczny. Stworzono również stanowisko wicerzecznika partii. Objął je poseł Marcin Mastalerek. 

Komitet zdecydował również, że osobą odpowiedzialną za koordynację wystąpień medialnych parlamentarzystów będzie poseł Maciej Łopiński. 

„Powstał triumwirat, który ma działać do czasu oczyszczenia z zarzutów Adama Hofmana. Duda jest sprawny medialnie, ale nie zawsze jest w Warszawie, mógłby nie zapanować nad wszystkim, stąd pomysł powołania dynamicznego wicerzecznika, a także osoby od spraw technicznych” – tłumaczył plany PiS polityk z kierownictwa tej partii.

Marcin Mastalerek jest szefem łódzkich struktur PiS i szefem partyjnej młodzieżówki. Od soboty zasiada w Komitecie Politycznym. Maciej Łopiński został wybrany do Sejmu z okręgu gdańskiego. Stał na czele gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wcześniej odpowiadał za politykę medialną w Kancelarii Prezydenta.

Andrzej Duda jest posłem z okręgu krakowskiego. Był wiceministrem sprawiedliwości i podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Prezes partii Jarosław Kaczyński podkreślił w poniedziałek, że wyznaczenie rzecznika będzie tymczasowe. Wyraził wiarę, że Adam Hofman powróci na to stanowisko.

Adam Hofman poinformował w piątek, że zawiesza członkostwo w PiS i klubie partii do czasu wyjaśnienia sprawy swego oświadczenia majątkowego.

 

RIRM/PAP

drukuj