PiS nie wycofa się z podatku od reklam

Prawo i Sprawiedliwość nie wycofa się z podatku od reklam – powiedział szef komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski. Niewykluczone są zmiany w projekcie, ale sama idea pozostanie.

Według wstępnego projektu, podatek od reklam zapłacą tacy medialni giganci, jak na przykład Facebook, Google, TVN czy Agora. Pomysł dodatkowego opodatkowania od samego początku budzi zastrzeżenia zarówno właścicieli mediów, jak i opozycji.

– Wokół projektu, który powstał w Ministerstwie Finansów, narosło już dużo legend, a sytuacja jest bardzo prosta – zaznaczył w Polskim Radiu Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego.

Obecnie projekt został zawieszony i w jego sprawie prowadzone są konsultacje. Do wtorku każda z zainteresowanych stron mogła złożyć swoje uwagi.

– Nie wykluczamy oczywiście, że będą jakieś zmiany w samym projekcie, natomiast, co do idei tego projektu i wprowadzenia opłaty od reklam, to tu sytuacja pozostaje bez zmian i jesteśmy zdeterminowani, by przeprowadzić ustawę – wskazał Krzysztof Sobolewski.

Nie wiadomo, czy ustawa uzyska poparcie w Sejmie. Sprzeciw wobec podatku od reklam w obecnej formie zapowiedział koalicjant PiS – Porozumienie Jarosława Gowina. Bez jego poparcia projekt nie uzyska większości w Sejmie.

TV Trwam News

drukuj