fot. facebook/Stanisław Pięta

Pos. Pięta: Lewicowa polityka fałszywej tolerancji nie rozwiąże zagrożenia terrorystycznego w Europie

Lewica europejska rządząca w wielu państwach europejskich prowadzi politykę fałszywej tolerancji, która pozwala rosnąć w siłę islamistom – ocenia poseł PiS-u Stanisław Pięta.

W nocy Belgijscy żołnierze udaremnili zamach w Brukseli. Wojskowi zastrzelili mężczyznę na Dworcu Centralnym po tym, jak doszło tam do niewielkiej eksplozji.

Według świadków mężczyzna krzyczał „Allah Akbar – Bóg jest wielki”, zanim żołnierze oddali strzały w jego stronę. Poseł Stanisław Pięta mówi naszemu reporterowi, że odpowiedzią na zagrożenie terrorystyczne musi być twarda polityka.

– Nie ma innej drogi, jak tylko wprowadzenie stanu wyjątkowego, odpowiedniego ustawodawstwa, uderzenie radykalnych imamów, zamknięcie radykalnych meczetów, wprowadzenie sądów doraźnych, które pozwolą natychmiastowo deportować osoby podejrzewane o związek z terrorystami. To są podstawowe instrumenty, które każde państwo zagrożone terroryzmem powinno wprowadzić. To, że się tak nie dzieje, to świadczy o jakiejś totalnej niekompetencji, pewnej uległości poprawności politycznej, a także o wyraźnych związkach środowisk islamskich i  lewicowych –  mówił  poseł PiS-u.

 W ostatnich dniach doszło też do zamachów we Francji i Wielkiej Brytanii.

 

RIRM

drukuj