M. Błaszczak: najważniejsze jest wyciągnięcie przez A. Merkel wniosków z otwarcia granic dla migrantów

Angela Merkel najbardziej odpowiada realizacji naszych interesów, ale pewności mieć nie możemy; najważniejsze jest wyciągnięcie wniosków z błędu Angeli Merkel polegającego na otwarciu granic UE dla napływu migrantów – tak szef MSWiA Mariusz Błaszczak skomentował wybory w Niemczech.

Z sondażowych rezultatów niedzielnych wyborów w Niemczech wynika, że CDU-CSU Angeli Merkel zdobyło ok. 32 proc. głosów, SPD ok. 20 proc., a na trzecim miejscu jest antyimigrancka AfD, z poparciem przekraczającym 13 proc. SPD już ogłosiło, że przechodzi do opozycji.

„Z całą pewnością sytuacja jest zupełnie inna. Oczywiście kanclerzem dalej będzie Angela Merkel, ale poparcie dla CDU-CSU było dużo niższe niż w ostatnich wyborach. Nie będzie już wielkiej koalicji z SPD, co świadczy o tym, że będzie to inna polityka. Zasadnicze pytanie dla Polski i dla Unii jest takie, czy Angela Merkel wyciągnie wnioski, z błędu jaki popełniła w 2015 r.” – mówił Błaszczak w TVP Info.

„Mam nadzieję, że zostaną wyciągnięte wnioski z błędu kanclerz Angeli Merkel polegającego na otwarciu granic Unii Europejskiej dla napływu tych ludzi z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, ale pewności mieć nie można. Więc wciąż potrzebne jest wsparcie dla naszego rządu, jeśli chodzi o stanowisko takie jakie prezentujemy: nieotwieranie polskich granic” – wskazał.

„Z punktu widzenia polskiego, a przecież nam zależy na polskich interesach, rzeczywiście Angela Merkel jest politykiem, który najbardziej odpowiada realizacji naszych interesów, ale pewności mieć nie możemy. Najważniejsze jest wyciągnięcie wniosków z kryzysu migracyjnego” – podkreślił minister.

Odnosząc się do wyniku wyborczego AfD, Mariusz Błaszczak stwierdził, że wypowiedzi polityków tej partii są niepokojące.

„Obawiam się wypowiedzi gloryfikujących Wehrmacht, obawiam się prorosyjskości tej partii” – ocenił.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl