fot. PAP/Piotr Nowak

Porozumienie deklaruje poparcie dla kluczowych projektów P. Kukiza; w zamian chce poparcia rozwiązań dot. Polskiego Nowego Ładu

Porozumienie wicepremiera Jarosława Gowina deklaruje poparcie dla kluczowych projektów Pawła Kukiza. Chodzi m.in. o projekty dotyczące ordynacji mieszanej i sędziów pokoju. W zamian szef klubu parlamentarnego liczy na poparcie przez lidera Kukiz‘15 rozwiązań podatkowych związanych z Polskim Ładem.

Lider Porozumienia, Jarosław Gowin, zadeklarował, że „wszystkie projekty, które zaproponował Paweł Kukiz, mają nasze poparcie”.

– W zamian bardzo liczymy na to, że Paweł Kukiz, który zawsze określał się w sprawach gospodarczych jako wolnościowiec, poprze nasze stanowisko wskazujące na to, że podniesienie kwoty wolnej od podatku jest rozwiązaniem bardzo dobrym, ale jego skutki – wynikające z równoczesnej likwidacji możliwości odpisu składki zdrowotnej od podatku – są nie tylko dla przedsiębiorców, ale dla całej klasy średniej, dotkliwe i trzeba to jakoś klasie średniej zrekompensować – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

TV Trwam News

drukuj