fot. M.Borawski/ Nasz Dziennik

Spór w Porozumieniu zostanie rozstrzygnięty przez sąd?

Adam Bielan chce, aby spór w Porozumieniu został rozstrzygnięty na bazie sądowej. Zapowiedział złożenie wniosku w tej sprawie do sądu do najbliższego czwartku. To odsłona sporu w kwestii kierownictwa Porozumienia.

Jarosław Gowin podtrzymuje, że stoi na czele Porozumienia. Adam Bielan podkreśla, że wicepremier to już były prezes. Jego trzyletnia kadencja – jak mówi Adam Bielan – upłynęła w kwietniu 2018 roku, ponieważ na nadzwyczajnym kongresie partii, który odbył się jesienią 2017 roku, wyboru prezesa nie przeprowadzono. Europoseł Adam Bielan mówi też, że od 4 lutego 2021 roku w wyniku decyzji sądu koleżeńskiego, jako przewodniczący Konwencji Krajowej Porozumienia, przejął obowiązki prezesa partii.

– Kadencja trwa 3 lata, a Jarosław Gowin został wybrany po raz ostatni 26 kwietnia 2015 roku i od prawie trzech lat nie ma mandatu demokratycznego w naszej partii, ale skoro to niemożliwe będziemy musieli zwrócić się do sądu powszechnego o interwencje – zgodnie z ustawą – na złożenie wniosku od 4 lutego, czyli do najbliższego czwartku ten wniosek wpłynie do sądu rejestrowego w Warszawie – powiedział Adam Bielan, europoseł.

W ubiegły piątek – jak przekazał wicerzecznik Porozumienia – decyzją krajowego sądu koleżeńskiego Adam Bielan oraz poseł Kamil Bortniczuk zostali wykluczeni z Porozumienia, a powodem było – jak podano – wielokrotne łamanie statutu partii. [czytaj więcej] 

Prezydium zarządu Porozumienia zdecydowało także o zawieszeniu 8 członków, w tym m.in. ministra w Kancelarii Premiera Michała Cieślaka, Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa i Włodzimierza Tomaszewskiego. Prezydium zarządu Porozumienia zawnioskowało o ich wyrzucenie z partii.

https://twitter.com/Cieslak_Mich/status/1360587680158003200

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl