J. Gowin: symboliczne, że Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, jakie odwiedzi Trump

Ważne i symboliczne jest to, że Polska jest jednym z pierwszych krajów europejskich, które odwiedzi Donald Trump – uważa wicepremier Jarosław Gowin. Jego zdaniem, to dowód na to, że Polska nie jest izolowana na arenie międzynarodowej.

Biały Dom potwierdził w piątek, że prezydent Trump odwiedzi Polskę 6 lipca, przed przypadającym w lipcu szczycie G20 w Niemczech. Wizyta odbędzie się na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. [czytaj więcej] 

Jarosław Gowin pytany dziś w radiu RMF FM o tę wizytę uznał za „ważne i symboliczne to, że Polska jest jednym z pierwszych krajów europejskich, do których Donald Trump zawita”.

„To najlepszy dowód na wagę przywiązywaną przez stronę amerykańską do tej wizyty (…) oraz na to, że mówienie o izolacji Polski na arenie międzynarodowej można włożyć między bajki” – powiedział wicepremier.

Dopytywany, czego może dotyczyć zapowiadane przez Biały Dom przemówienie Trumpa w Polsce, Gowin ocenił, ze może ono dotyczyć „zwiększenia bezpieczeństwa w naszej części Europy”.

„Bardzo liczę na to, że za czasów prezydentury Donalda Trumpa wyraźnemu wzmocnieniu ulegną relacje w NATO” – dodał wicepremier.

Rzecznik Białego Domu zapowiedział, że podczas wizyty w Polsce prezydent USA wygłosi „ważne przemówienie”, aby zademonstrować silne związki z Europą Środkową oraz będzie uczestniczył w spotkaniu na szczycie państw Trójmorza.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl