PAP/EPA

D. Trump: Za próbą impeachmentu stali nieuczciwi i skorumpowani ludzie

Nie lubię ludzi, którzy wykorzystują swoją wiarę jako usprawiedliwienie do robienia czegoś, co wiedzą, że jest niewłaściwe – powiedział w czwartek prezydent USA Donald Trump. Dodał, że za próbą impeachmentu stali „nieuczciwi i skorumpowani ludzie”.

Donald Trump odniósł się do kwestii impeachmentu podczas dorocznego Narodowego Śniadania Modlitewnego w Białym Domu.

„Jak wszyscy wiedzą, moja rodzina, nasz wspaniały kraj i wasz prezydent zostali poddani straszliwej próbie przez pewnych bardzo nieuczciwych i skorumpowanych ludzi” – powiedział Trump dzień po odrzuceniu przez amerykański Senat dwóch artykułów impeachmentu, w których prezydentowi zarzucano nadużycie władzy i utrudnianie pracy Kongresu.

„Zrobili wszystko, co możliwe, żeby nas zniszczyć i bardzo skrzywdzili nasz naród” – mówił Donald Trump.

W swoim przemówieniu profesor Arthur Brooks z Harvardu, specjalista w zakresie nauk społecznych, który był głównym mówcą podczas spotkania, zaapelował zebranych do tego, żeby „kochali swoich wrogów”.

„Nie wiem, czy się z panem zgadzam” – stwierdził Trump.

„Nie lubię ludzi, którzy wykorzystują swoją wiarę jako usprawiedliwienie do robienia czegoś, co wiedzą, że jest niewłaściwe” – dodał prezydent USA.

Jak zaznaczyła agencja AP, miał na myśli Mitta Romneya, jedynego republikanina, który głosował za usunięciem Trumpa.

„Nie lubię także ludzi, którzy mówią: >>Modlę się za ciebie<<, mimo że wiadomo, że to nieprawda” – stwierdził prezydent Trump.

Odwołał się w ten sposób do wypowiedzi Nancy Pelosi, spikerki Izby Reprezentantów, która powiedziała w grudniu ub.r., że modli się za prezydenta.

Pelosi, która była obecna na śniadaniu, kręciła głową w czasie wypowiedzi Trumpa.

Prezydent USA pochwalił swoją administrację za wysiłki na rzecz wspierania wolności ekspresji religijnej, obejmującej m.in. modlitwy w szkołach publicznych i ograniczenie finansowania ze środków federalnych dla organizacji, które rozmawiają z pacjentami o możliwości przeprowadzenia tzw. aborcji.

Jak pisze Reuters, Trump na spotkanie w Białym Domu przybył uśmiechnięty, a w dłoniach trzymał gazety z nagłówkami ogłaszającymi jego uniewinnienie. Nie przywitał się z Pelosi.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl