fot. https://pixabay.com

Ponad milion złotych na konserwację poznańskich zabytków

1 mln 700 tys. złotych to pieniądze, które przekazano na dofinansowanie prac konserwatorskich poznańskich zabytków. Radni ze stolicy Wielkopolski zadecydowali, że dofinansowanie dostanie dziewięć obiektów świeckich i siedem sakralnych.

Do poznańskiego magistratu wpłynęły 23 wnioski z prośbą o dotację. Siedem z nich zostało odrzuconych.

– Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków i Miasto Poznań dysponowało w tym roku środkami w wysokości 1,7 mln złotych. 16 obiektów zostało wybranych i przyjętych przez radę miasta do dotacji – mówił Jacek Maleszka, zastępca dyrektora Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu.

Większość z poznańskich obiektów, które w tym roku dostaną dofinansowanie, to budynki świeckie, ale są też budynki sakralne.

– Takim przykładem może być czwarty etap remontu budynku klasztoru karmelitów bosych w Poznaniu – powiedziała Ewa Jemielity, radna Poznania.

Jednym z obiektów, które w tym roku otrzymają wsparcie, jest kościół świętego Franciszka z Asyżu na Garbarach. Dotacja umożliwi remont elewacji obiektu wraz z zabezpieczeniem przeciwwilgociowym.

– To kontynuacja prac, ostatnia elewacja. Prace trwają i są dotowane przez miasto Poznań od kilku lat. Widać wyraźną zmianę i różnice tego, jak ten obiekt wyglądał jeszcze niedawno, a jak wygląda w tej chwili – wskazał Jacek Maleszka.

Kaplica Matki Boskiej Loretańskiej otrzyma 80 tysięcy złotych dofinansowania. Większość prac przy zabytkach skupiać się będzie na remontach elewacji, dachów i konserwacji wystroju świątyń.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl