Ponad milion Polaków uzależnionych od alkoholu

Ponad milion Polaków jest uzależnionych od alkoholu, 2 mln dzieci żyje w rodzinach z problemem alkoholowym a z powodu nałogu w ciągu roku umiera 10 tys. ludzi.  

Polacy mimo wzrostu cen napojów alkoholowych w ubiegłym roku wydali na nie 30 mld zł to więcej niż kwota jaką przeznaczono na budowę dróg.

Dziś kończy się 46 Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Troska o trzeźwość to obowiązek każdego z nas – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski,  przewodniczący zespołu Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Każdego dnia modliliśmy się w innej intencji. Dziś modlimy się za dzieci, aby naśladując Jezusa, były posłuszne rodzicom i w swoim życiu realizowały wstrzemięźliwość i skromność.

– W tym tygodniu, w którym hasło jest bardzo wymowne, zwracamy się do ojców, aby dali świadectwo trzeźwości zwłaszcza swoim dzieciom, ale zwracamy się  również do ojców duchownych, którymi są kapłani, aby oni przez swoją trzeźwość i abstynencję dali wielkie świadectwo, również zaangażowali się w pracę na rzecz trzeźwości narodu – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski.  

Jak dodał ksiądz biskup ważnym elementem pracy Apostolstwa Trzeźwości jest miesiąc abstynencji, który obchodzony jest każdego roku w sierpniu.

RIRM

drukuj