fot. pixabay.com

Ponad 150 fikcyjnych faktur. 7 osób zatrzymanych

CBA zatrzymało siedem osób uczestniczących w procederze wystawiania fikcyjnych faktur VAT, których wartość przekracza 4 mln złotych.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie kontynuują czynności w śledztwie dotyczącym wystawiania i dystrybucji fikcyjnych faktur dających podstawę do uszczuplenia należności skarbowych. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tym razem wśród zatrzymanych osób znalazło się siedmiu polskich i ukraińskich przedsiębiorców z Janowa Lubelskiego, Warszawy i okolic.

Wszyscy usłyszeli w prokuraturze zarzuty wystawienia nierzetelnych faktur i poświadczania nieprawdy co do okoliczności faktycznych mogących mieć znaczenie dla określenia wysokości należności publiczno-prawnej lub jej zwrotu. Zatrzymane osoby uczestniczyły w procederze wystawiania 154 fikcyjnych faktur m.in. na usługi konsultingowe i doradcze –  na łączną kwotę ponad 4 mln złotych.  Wobec 4 osób sąd zastosował na wniosek prokuratora środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostali podejrzani objęci zostali środkami wolnościowymi.

Tylko w tym roku funkcjonariusze CBA przeprowadzili trzy realizacje, w trakcie których zatrzymano łącznie 17 osób. Łącznie w postępowaniu występuje ponad dwudziestu podejrzanych. Dotychczas prokurator postawił zarzuty związane z procederem wystawiania fikcyjnych faktur na kwotę ponad 52 mln złotych.

W wyniku czynności podejmowanych przez Delegaturę CBA w Warszawie w niniejszym śledztwie część przedsiębiorców dobrowolnie zgłosiła się do Urzędów Skarbowych w celu uregulowania dokonanego uszczuplenia w związku z wykorzystywaniem w prowadzonej działalności nierzetelnych faktur VAT.

Sprawa jest rozwojowa.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl