SP chce jawności ws. infoafery

„Dość złodziejstwa, dość łapówkarstwa, dość wypompowywania pieniędzy z naszych  kieszeni po to żeby kilku kolesi czuło się w tym kraju dobrze” – mówiła z trybuny sejmowej pos. Beata Kempa. Wiceprezes SP domagała się informacji na temat postanowień Konwentu Seniorów.

Został on zwołany po wnioskach wszystkich trzech klubów opozycyjnych w związku z aferą dotyczącą przetargów informatycznych, w której zarzuty usłyszało już blisko 40 osób w tym wysoko postawieni urzędnicy państwowi.

SP wnioskowała o podjęcie pilnych działań związanych z powołaniem sejmowej komisji śledczej.  PiS natomiast wprowadzenia do porządku tego posiedzenia sejmu punktu dot. informacji premiera , szefa CBA oraz Prokuratora Generalnego ws. afery korupcyjnej

– Jesteśmy to winni obywatelom. Nie za zamkniętymi drzwiami komisji do spraw spec służb. Nie za zamkniętymi drzwiami gabinetów zastanawiacie się do jakiego momentu tą sprawę doprowadzić, żeby czasami jeden czy drugi minister na tym nie ucierpiał. Dosyć tego. Panie Premierze! Już raz pan to zrobił przy aferze hazardowej – postawił pan największą miotłę III RP, która gadała z krzesłami po to, żeby ludzie się nie dowiedzieli jak kradną. Dlatego panie premierze, pani marszałek, proszę o wyjaśnienie co postanowił Konwent Seniorów, bo my stawiamy  nadal wniosek o to, żeby zebrało się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. O to, żeby  rozpatrzyło wnioski i o informacje bieżące u rządu, co się dzieje w tej sprawie, ale przede wszystkim o ustanowienie komisji śledczej – powiedziała pos. Beata Kempa.

Jak mówił poseł Andrzej Duda, premier powinien się zastanowić nad tym czy rzeczywiście jest tak, że sprawę należy utrzymywać w tajemnicy. Wskazywał, że jest to największa afera korupcyjna od wielu lat.

– Od początku waszych rządów, od 2007 roku jest pełne przyzwolenie na korupcję. To co się w tej chwili dzieje, to, że nie możemy usłyszeć rzetelnej informacji na ten temat, to jest skandal. Chciałbym także, żeby wyjaśnione zostało w jakim trybie w Polsce są wydawane publiczne pieniądze w sytuacji, kiedy za waszych rządów dług publiczny wzrósł o 450 miliardów złotych. To prawie półtora miliarda- już oficjalnie- wyciekło w związku z tą sprawą korupcyjną. Co z innymi pieniędzmi? Co z pendolino, które kupiliście niedawno, a wczoraj słyszałem, od nowej wice premier, że realizacja kolei szybkich prędkości w Polsce to nonsens i nie będzie tego robić. To po co były te zakupy? Jak wydajecie publiczne pieniądze? – pytał pos. Andrzej Duda.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz w odpowiedzi na pytania posłów przypomniała, że wpłynął wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, który został skierowany do opinii prawnej. Natomiast wniosek o przedstawianie informacji skierowano do komisji służb specjalnych,  taka jest decyzja i nie będziemy jej zmieniać stwierdziła Kopacz.

Podkreślała, że nie widzi potrzeby ponownego zwołania konwentu. Poseł Rafał Grupiński, szef KP PO powiedział, że skuteczne działanie służb, aresztowanie ludzi podejrzanych o korupcję nie daje prawa do obrażania posłów PO, urzędników i ministrów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl