fot. PAP

Prezes PZPS zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosława P. Ma to związek z nieprawidłowościami przy organizacji tegorocznych mistrzostw świata.

Prezes PZPS został zatrzymany przez agentów CBA w czwartek w drodze do Katowic, gdzie miał wziąć udział w konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu niedawno zakończonego mundialu oraz współpracy przy mistrzostwach Starego Kontynentu w 2017 roku. Według nieoficjalnych doniesień Mirosław P. jest podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych.

„W związku z podejrzeniem korupcji CBA zatrzymało w czwartek w Katowicach dwie osoby – prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz prezesa jednej z firm ochroniarskich. Na obecnym etapie sprawy z uwagi na jej dynamiczny i rozwojowy charakter są to wszystkie informacje, które mogę przekazać” – powiedział rzecznik CBA, Jacek Dobrzyński.

W związku z tym w czwartek w siedzibie Związku doszło do przeszukania prowadzonego przez funkcjonariuszy CBA. Interesowały ich dokumenty, które mają związek z przetargami przy organizacji wrześniowych mistrzostw świata. Prawdopodobnie chodzi o nieprawidłowości przy umowach na zatrudnianie firm ochroniarskich.

Sport/RIRM/PAP

drukuj