Inowrocław: CBA z kontrolą w Urzędzie Miasta

Centralne Biuru Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w Urzędzie Miasta Inowrocławia. Informację potwierdzili PAP zarówno przedstawiciele magistratu, jak również pracownicy CBA. Działania dotyczą procedur w przedmiocie udzielania i realizacji zamówień publicznych.

Działania kontrolne rozpoczęły się 11 października i mogą potrwać nawet do połowy stycznia 2018 roku.

„11 października 2017 roku funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli kontrolę procedur w przedmiocie udzielania i realizacji zamówień publicznych, których wnioskodawcą był Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia w latach 2015-2017. Przewidywany termin zakończenia czynności kontrolnych to połowa stycznia 2018r” – poinformował PAP Temistokles Brodowski z CBA.

Nie chciał wskazać, czego dotyczą konkretnie działania kontrolne.

„Proszę zrozumieć, że jesteśmy na wstępny etapie tego postępowania. Gdy będziemy mogli podać więcej szczegółów, na pewno poinformujemy o tym media” – dodał Temistokles Brodowski.

Fakt kontroli potwierdził PAP Jarosławem Hejenkowski z Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

„Kontrola CBA jest prowadzona w naszym urzędzie. Ich trzeba pytać o zakres tych działań i ich przedmiot. My udostępniamy tylko dokumenty, o które nas poproszono” – wskazał J. Hejenkowski.

PAP nie udało się skontaktować z prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą w tej sprawie, który był w tym czasie na spotkaniu poza urzędem.

PAP/RIRM

drukuj