fot. twitter.com

CBA kontroluje przyznawanie pieniędzy przez Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje prawidłowość przyznawania pieniędzy, przez spółkę Pomorski Fundusz Pożyczkowy – dowiedziała się PAP.

Renata Taczalska, koordynatorka projektów w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym, potwierdziła informacje PAP, że w spółce trwa kontrola CBA.

„Potwierdzam, że w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym sp. z o.o. została wszczęta kontrola CBA. Spółka współpracuje z kontrolerami CBA w jej zakresie” – zapewniła w rozmowie z PAP Renata Taczalska.

„Ze względu na charakter Spółki, podlega ona częstym kontrolom ze strony różnego rodzaju instytucji, w m.in. kontrolowana była przez NIK” – zaznaczyła.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski powiedział PAP, że kontrolę pomorskiej spółki prowadzą funkcjonariusze z gdańskiej delegatury CBA.

„Funkcjonariusze departamentu postępowań kontrolnych z delegatury w Gdańsku kontrolują prawidłowość udzielania pożyczek w latach 2014-18” – podkreślił.

Jak dodał, planowany termin zakończenia kontroli to połowa września, ale w szczególnie ważnych przypadkach szef Biura może ją przedłużyć do grudnia.

Pomorski Fundusz Pożyczkowy to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z większościowym udziałem pomorskich samorządów terytorialnych. Zajmuje się wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsięwzięć mających na celu rozwój województwa pomorskiego. Spółka ułatwia dostęp do finansowania dla firm przez udzielanie pożyczek m.in. na podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości.

Pożyczki finansowane są ze środków samorządowych, budżetu państwa oraz Unii Europejskiej.

PAP/RIRM

drukuj