fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Pomoc dla najemców lokali, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej

Ministerstwo rozwoju przypomina, że najemcy lokali mieszkalnych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią, mogą wnioskować o pomoc.

Chodzi o dopłatę do czynszu powiększającą dodatek mieszkaniowy. Rozwiązanie obowiązuje od 5 stycznia tego roku. Wielu najemców i podnajemców straciło w ub.r. pracę i możliwość opłacania czynszu. Takie osoby nie zostaną jednak bez pomocy ze strony państwa.

Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, odnosząc się do systemu dopłat, stwierdziła, że jest to rozwiązanie pomocowe i bardzo elastyczne.

– Dopłata wynosi do 1500 zł, maksymalnie może to być 75 proc. wartości czynszu najmu lub podnajmu mieszkania, również w warunkach komercyjnych. Na rynku zupełnie zwykłego najmu konsumenckiego. Pomoc przewidziana jest przez okres sześciu miesięcy. Może zostać zaliczona na już istniejące zadłużenie danego najemcy bądź podnajemcy – wyjaśniła Anna Kornecka.

Termin na składnie wniosków o dopłaty do czynszów mija 31 marca. Dokumenty należy złożyć w swojej gminie. Warto zaznaczyć, że dodatek nie jest przyznawany osobom mieszkającym we własnym mieszkaniu.

Dopłata do czynszu jest finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl