fot. PAP/Dominik Kulaszewicz

Polska zabiega o wpisanie Stoczni Gdańskiej na listę UNESCO

Polska zabiega o wpisanie Stoczni Gdańskiej na listę UNESCO – wskazała wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Magdalena Gawin. Wiceszefowa resortu bierze udział w 40. Konferencji Generalnej UNESCO w Paryżu.

Kampania na rzecz wpisania Stoczni Gdańskiej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ruszyła we wrześniu tego roku. Jej inicjatorem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Występując na forum UNESCO, wiceminister Magdalena Gawin mówiła o zagrożeniach dla dziedzictwa we współczesnym świecie. Ponadto przedstawiła w imieniu rządu główne założenia programowe polskiej polityki na forum UNESCO.

– Polska chce uczestniczyć w zainicjowanym przez panią Dyrektor Generalną procesie reform, dlatego podjęliśmy decyzję o kandydowaniu w tym roku do Rady Wykonawczej. Jako członek-założyciel UNESCO pozostajemy wierni jego ideałom i aspiracjom. Jako kandydat do Rady Wykonawczej Polska ponawia tę obietnicę – powiedziała wiceminister Magdalena Gawin.

W 40. Konferencji Generalnej UNESCO, jaka odbywa się w Paryżu, biorą udział przedstawiciele delegacji ze 193 państw. Spotkanie zakończy się 27 listopada.

Kampania na rzecz wpisania Stoczni Gdańskiej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO została rozpoczęta przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we wrześniu tego roku. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj