Polska wspiera jordańską pomoc dla Syryjczyków

Polska delegacja otworzyła w Jordanii gabinet lekarski i plac zabaw. Inwestycje zostały sfinansowane w ramach projektów Polskiej Pomocy. Gabinet lekarza ogólnego został otwarty w klinice prowadzonej przez Caritas Jordan w Al-Mafrak, a plac zabaw przy szkole podstawowej w Ramtha.

Oba miasta leżą niedaleko granicy z ogarniętą wojną Syrią. To m.in. do tych miast kierują się uciekający przed konfliktem Syryjczycy.

Wizyta polskiej delegacji w Jordanii jest wyrazem solidarności dla działań tego kraju na rzecz pomocy – mówiła wiceminister spraw zagranicznych Joanna Wronecka.

Doceniamy wysiłki, jakie Jordania czyni dla uchodźców syryjskich, dlatego że od początku, kiedy wybuchła wojna w Syrii, władze jordańskie postanowiły pomagać Syryjczykom, jako sąsiadom. Nasza obecność tu oznacza, że solidaryzujemy się z władzami Jordanii w tym dziele udzielania pomocy i sami chcielibyśmy być solidarni i pomóc. Najczęściej tej pomocy potrzebują dzieci, dlatego w ramach tej pomocy rozwojowej postanowiliśmy zainaugurować tutaj w Jordanii dwa bardzo piękne projekty rozwojowe z polskiej pomocy rozwojowej – powiedziała wiceminister.

Polskie MSZ razem z fundacją SOS dla życia dostarczyły też Słodycze i zabawki dla najmłodszych. Do tej pory Polska zrealizowała w Jordanii 17 projektów.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj