Ojciec Święty udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi

Ojciec Święty Franciszek udzielił dziś błogosławieństwa Urbi et Orbi (Miastu i Światu). Papież mówił o najważniejszych problemach współczesnego świata.

– Tam, gdzie rodzi się Bóg, tam rodzi się nadzieja. Tam, gdzie rodzi się Bóg, tam rodzi się pokój. A tam, gdzie rodzi się pokój, nie ma już miejsca na nienawiść i wojny – powiedział Papież.

Ojciec Święty z ubolewaniem stwierdził, że chrześcijanie ciągle są prześladowani z powodu swej wiary. Powierzył ich los Bożej Dziecinie.

– Niech naszych braci prześladowanych w wielu częściach świata z powodu swej wiary Dzieciątko Jezus obdarzy pocieszeniem i siłą – wyjaśnił Franciszek.

Papież zaapelował o pokój i dialog w regionach dotkniętych konfliktami: w Ziemi Świętej, Syrii, Libii, Iraku, Jemenie, Afryce Subsaharyjskiej, Demokratycznej Republice Konga, Burundi, Sudanie Południowym, na Ukrainie i w Kolumbii.

Zapewnił o swojej bliskości z osobami dotkniętymi haniebnymi aktami terroryzmu, zwłaszcza ostatnimi masakrami, które miały miejsce w Egipcie, Bejrucie, Paryżu, Bamako i Tunisie. Ojciec Święty Franciszek podkreślał, że pokój pozostaje darem, o który trzeba błagać i który trzeba budować.

Niestety, jak podkreślał Papież, ludzie ciągle są pozbawiani swej godności z powodu bezrobocia, ubóstwa i odrzucenia przez innych. Ojciec Święty zapewniał o swej bliskości z najbardziej bezbronnymi – z dziećmi-żołnierzami, kobietami, które doznają przemocy, ofiarami handlu ludźmi i narkotykami.

Papież apelował, aby nie zabrakło naszego pocieszenia dla tych, którzy uciekają przed ubóstwem czy wojną podróżując w warunkach często nieludzkich i nierzadko narażając życie. Po wygłoszeniu Bożonarodzeniowego Orędzia Ojciec Święty udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi  (Miastu i Światu).

Na zakończenie Papież złożył wszystkim życzenia.

– Wam, drodzy bracia i siostry, którzy przybyliście na ten plac z wszystkich zakątków świata, i którzy z wielu krajów jesteście połączeni za pośrednictwem radia, telewizji i innych środków społecznej komunikacji, składam najserdeczniejsze życzenia. To jest Boże Narodzenie Świętego Roku Miłosierdzia, dlatego życzę wszystkim, abyście mogli przyjąć we własnym życiu Boże Miłosierdzie, które Jezus Chrystus nam podarował, aby być miłosiernym wobec naszych braci. W ten sposób przyczynimy się do wzrostu pokoju. Błogosławionych Świat Bożego Narodzenia – życzył Papież Franciszek.

 

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl