Polska na targach przemysłowych w Hanowerze

Jutro w niemieckim Hanowerze nasz kraj będzie współgospodarzem ceremonii otwarcia, w której udział wezmą m.in. premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel. Polska na najważniejszych na świecie targach przemysłowych zaprezentuje m.in. łaziki i autobusy elektryczne.

W poniedziałek szefowe polskiego i niemieckiego rządu otworzą wspólnie polskie stanowisko. Z kolei minister finansów i rozwoju, wicepremier Mateusz Morawiecki weźmie udział m.in. w podpisaniu umów pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami.

Targi w Hanowerze to najważniejsze na świecie targi przemysłowe – podkreśla wicepremier Mateusz Morawiecki.

– Trudno, żeby Polski – która wyznaczyła azymut w planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju na wzrost wysokodochodowego przemysłu – tam nie było. Nie tylko jedziemy  tam z dwustoma przedsiębiorcami, najwyżej zaawansowanymi: łaziki kosmiczne, autobusy elektryczne, super przetwornice i inne urządzenia wysoko zaawansowanej technologii, ale dodatkowo bierzemy ze sobą grupę start-upów, która naprawdę zachwyciła ostatnio wielu inwestorów międzynarodowych – powiedział Mateusz Morawiecki.

Wicepremier dodał, że już za trzy dni rusza program „Starter”, z którego blisko miliard złotych będzie dostępne dla start-upów. Na targach w strefie start-upów znajdzie się dodatkowo 18 młodych, innowacyjnych firm, a w całych targach weźmie udział w sumie ok. 200 przedsiębiorstw z Polski.

Hannover Messe w tym roku potrwają do 28 kwietnia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl