fot. flickr.com

„Polska pod Krzyżem” odpowiedzią na falę agresji wobec Kościoła

Po „Różańcu do granic”, teraz Polacy będą gromadzić się wokół krzyża. Akcja „Polska pod Krzyżem” jest odpowiedzią na falę agresji wobec Kościoła. Organizatorzy spodziewają się wspólnej modlitwy z udziałem co najmniej 120 tys. wiernych.

Praca wre. Chcą zdążyć do 14 września na święto Podwyższenia Krzyża. Akcja „Polska pod Krzyżem” to – jak mówią sami organizatorzy – kolejna wielka modlitwa; wielka, bo zaproszeni do niej są wszyscy.

– Organizując to wydarzenie, zapraszając ludzi, pragniemy ich zaprosić do tego, żeby wyznali wiarę w Jezusa, żeby podjęli się nawrócenia i postawili krzyż w centrum swojego życia – powiedział Maciej Bodasiński, organizator wydarzenia „Polska pod Krzyżem”.

Akcja jest odpowiedzią na falę agresji wobec Kościoła.

Potrzebujemy krzyża, by myśleć o nawróceniu Polski i Polaków – dodał Maciej Bodasiński.

I to nawrócenie ma się dokonać w konkretnych okolicznościach.

– To się może wydarzyć pod krzyżem Jezusa – zaznaczył organizator wydarzenia „Polska pod Krzyżem”.

Dosłownie pod krzyżem, bo 14 września miejscem modlitwy dla tysięcy wiernych ma być Sanktuarium na Górze Świętego Krzyża.

– To jest najstarsze polskie sanktuarium. Są tam przechowywane cząstki krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Jest to niezwykła relikwia, która została darowana Polsce przez Węgrów – przypomniał Maciej Bodasiński.

Dziś tym miejscem opiekują się misjonarze – oblaci.

– Do miejsca Święty Krzyż należy dojechać kierując się do diecezji sandomierskiej, tj. 34 km na wschód od Kielc i 37 km na zachód od Ostrowca Świętokrzyskiego – wskazała Elżbieta Lachman z Biura Prasowego wydarzenia „Polska pod krzyżem”.

Zapisy już ruszyły. Organizatorzy spodziewają się co najmniej 120 tys. osób.

– Na to wydarzenie, na górze będą mogły wejść tylko osoby, które mają wejściówki. Oczywiście, one są bezpłatne. I będą wysyłane do wszystkich uczestników drogą elektroniczną – powiedział Maciej Bodasiński.

Jeśli skończą się miejsca na górze, organizatorzy zapowiadają otwarcie kolejnego punktu modlitwy – u podnóża góry. Już teraz powstała strona internetowa, gdzie prowadzone są zapisy: www.polskapodkrzyżem.pl.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl