fot. PAP/Tytus Żmijewski

Ks. bp Mering: Trzeba być krótkowzrocznym, żeby nie zauważać znieważania krzyża

Trzeba być krótkowzrocznym, żeby nie zauważać znieważania krzyża – powiedział biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering. Zapowiedział na 14 września akcję „Polska pod Krzyżem”, która odbędzie się na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka. Organizatorzy liczą na przybycie nawet miliona wiernych.

Akcja modlitewna odbędzie się 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główne uroczystości zaplanowane są w Kruszynie, ale każdy będzie mógł włączyć się do niej w swoim miejscu zamieszkania – przy krzyżu misyjnym, przydrożnym czy kapliczce. Jej organizatorami są diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej organizowała m.in. „Różaniec do granic” i „Wielką pokutę”.

„Czy to jest dowód megalomanii, że mamy odwagę sformułować w imieniu całego kraju, całej ojczyzny hasło tego wydarzenia? Czy to nie jest tylko diecezja włocławska? Owszem – diecezja na pewno, ale z Fundacją Solo Dios Basta chcemy dotrzeć do ogromnej rzeszy ludzi. Formuła tego spotkania będzie bowiem otwarta. To nie jest tak, że ktoś spoza diecezja nie jest zaproszony albo nie będzie przyjęty” – mówił na konferencji prasowej ks. bp Mering.

Ordynariusz diecezji włocławskiej podkreślił, że obecnie krzyż w Polsce znajduje się w szczególnym momencie dziejów, w szczególnych okolicznościach.

„Trzeba być krótkowzrocznym, żeby nie zauważyć prób znieważenia krzyża, jego wyszydzenia, wyśmiania. Nie mamy już najmniejszych wątpliwości, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną – również w świecie, nie tylko tutaj. Dla Jezusa Chrystusa, naszego Pana, krzyż jest symbolem zwycięstwa. (…) Innej drogi do zwycięstwa nie ma. To musi być droga, która prowadzi nas przez krzyż” – dodał ks. bp Mering.

Organizatorzy liczą, że w spotkaniu pod krzyżem na lotnisku w Kruszynie weźmie udział kilkaset tysięcy wiernych, a w całej Polsce włączy się w nią nawet milion osób. W tym miejscu k. Włocławka 7 czerwca 1991 r. podczas mszy świętej homilię wygłosił papież Jan Paweł II.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl