fot. PAP/Piotr Nowak

„Polska na nowo” – program Konfederacji

Konfederacja prezentuje nowy program. Jest on reakcją na Polski Ład Prawa i Sprawiedliwości. Program partii opiera się na pięciu głównych filarach.

Program pod hasłem „Polska na nowo” został podzielony na pięć filarów. „Niskie i proste podatki”, „Niższe koszty życia”, „Efektywna i nowoczesna edukacja”, „Sprawna i dostępna ochrona zdrowia” oraz „Państwo Prawa”.

Konfederacja jedną ustawą chce zlikwidować 15 podatków.

– Zlikwidujemy podatek od czynności cywilno-prawnych, podatek cukrowy, opłatę paliwową, emisyjną, opłatę mocową, przejściową i reprograficzną – poinformował Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.

Pojawił się postulat obniżki cen paliwa do ok. 4 zł oraz dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców.

– Konfederacja nie spocznie, dopóki ZUS w Polsce nie będzie dobrowolny. Będziemy się o to upominać codziennie, każdego roku – zapowiedział Sławomir Mentzen.

Na rynku mieszkaniowym ugrupowanie proponuje mieszkaniowe konta oszczędnościowe. W oświacie chce wprowadzenia bonu edukacyjnego. W myśl tej propozycji szkoły musiałyby zabiegać o uczniów. Podobny scenariusz miałby spotkać NFZ. Fundusz, według polityków Konfederacji, nie powinien być monopolistą w ochronie zdrowia.

Krzysztof Bosak chce, by to obywatel decydował o tym, co zrobi ze swoją składką zdrowotną.

– Chcemy, żeby każdy obywatel mógł wyjść do rynkowo utworzonego funduszu, który będzie zarządzał jego częścią składki zdrowotnej – wyjaśnił Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji.

Program ugrupowania będzie motywem przewodnim kampanii „Wakacje z Konfederacją”. Spotkania pod takim hasłem będą odbywały się do 7 sierpnia br.

TV Trwam News

drukuj