fot. PAP/Leszek Szymański

Polska może dołączyć do ruchu bezwizowego w ciągu najbliższych trzech miesięcy

W ciągu najbliższych 90 dni Polska może dołączyć do programu bezwizowego USA – taka deklaracja padła wczoraj z ust Donalda Trumpa. Amerykański prezydent był pytany po spotkaniu z prezydentem Polski Andrzejem Dudą o to, kiedy zostaną zniesione wizy dla naszego kraju.

Donald Trump wyraził nadzieję, że Polska dołączy do programu bezwizowego bardzo szybko. Oświadczył, że może to nastąpić w ciągu około 3 miesięcy. Chcemy, by Polska należała do tej elitarnej grupy – powiedział Trump.

Polski prezydent był pytany na konferencji prasowej o to, jak patrzy na deklarację Donalda Trumpa. Andrzej Duda w odpowiedzi zaznaczył, że z optymizmem.

– Patrzę optymistycznie dlatego, że – myślę – jest to pierwsza administracja amerykańska, która podeszła do tego problemu w sposób tak poważny. Jest to troską zarówno pana prezydenta, jak i ambasador USA w Polsce. Wierzę, że zgodnie z obowiązującymi w USA przepisami, zniesienie wiz dla Polaków będzie niedługo możliwe – wskazał Andrzej Duda.

Niewykluczone, że decyzję w sprawie dołączenia Polski do programu bezwizowego USA Donald Trump ogłosi podczas swojej wrześniowej wizyty w naszym kraju. Pytany o to przez dziennikarzy, stwierdził, że to „świetny pomysł”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl