fot. bubula.pl

[TYLKO U NAS] B. Bubula o atakach na o. Tadeusza Rydzyka: To próba uderzenia w niezależną instytucję, która broni praw Polaków

Każdy, kto atakuje – poprzez kłamstwa i oszczerstwa – ojca dyrektora, jest podobny do człowieka, który podkopuje fundamenty własnego domu. […] Dzieła stworzone przez o. Tadeusza Rydzyka CSsR służą prawdzie i godności Polaków – podkreśliła w rozmowie z TV Trwam News poseł PiS Barbara Bubula. 

Platforma Obywatelska włącza o. Tadeusza Rydzyka CSsR w brudną kampanię polityczną. Ruchomy billboard z wizerunkiem Dyrektora Radia Maryja został wykorzystany w akcji „Konwój wstydu”. Politycy PO twierdzą, że z państwowych dotacji, założyciel toruńskiej rozgłośni wziął 94 mln zł

O. Tadeusz Rydzyk CSsR odpowiedział na kłamstwa. W wywiadzie dla „Naszego Dziennika” podkreślił, że to nie pierwszy raz, kiedy ataki na Radio Maryja przybierają postać zarzutów o rzekome bogactwo jego założyciela. Jak przypomniał, środki, które trafiły do Torunia, pochodzą z konkursów. „Jeżeli występujemy w konkursach, to chcemy mieć takie same prawa jak inni. Odmawianie praw katolikom jest wbrew zasadom demokracji” – zauważył [więcej].

W obronie dyrektora katolickiej rozgłośni staje poseł PiS Barbara Bubula.

Dzieła, które stworzył o. Tadeusz Rydzyk służą prawdzie i godności człowieka w Polsce, służą wolności. Każdy, kto atakuje – poprzez kłamstwa i oszczerstwa – ojca dyrektora, jest podobny do człowieka, który podkopuje fundamenty własnego domu. Osoby, które chwytają się takich metod, aby zdeprecjonować z opinii publicznej tak zasłużoną dla naszej Ojczyzny postać, działają przeciwko prawdzie i wolności – mówi parlamentarzystka.

Jak dodaje, ataki na o. Tadeusza Rydzyka i Kościół katolicki są próbą pozbawienia Polaków niezależnych instytucji, do których mogliby się odwołać, broniąc swoich praw.

W konsekwencji służby to osłabieniu suwerenności naszego kraju, naszej Ojczyzny, bo ona zawsze opierała się na silnym zakorzenieniu w wartościach i na instytucjach takich jak Kościół katolicki – tłumaczy poseł Barbara Bubula.

Do prokuratury napływają wnioski wyrażające sprzeciw wobec kłamstw, po które sięga Platforma Obywatelska. Wzór pismo można pobrać [tutaj].

RIRM/TV Trwam News

drukuj