fot. Tomasz Strąg

Toruń: W Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w piątek można uzyskać odpust zupełny

W piątek przypada czwarta rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Z tej okazji w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Sanktuarium w Toruniu odpust zupełny można uzyskać 9 razy w ciągu roku. Wszystkie te dni związane są ze św. Janem Pawłem II.

– 27 kwiecień 2014 roku była kanonizacja papieża Jana Pawła II i w tym dniu będziemy mogli w sanktuarium uzyskać odpust zupełny pod zwyczajnymi warunkami – mówi kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

Aby uzyskać darowanie kary za grzechy, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, przyjąć komunię świętą i pomodlić się za Ojca Św. Franciszka.

– Bardzo serdecznie zapraszam do naszego sanktuarium na Msze św. o godz. 7.00, 12.00 oraz 18.00. Informacja dla chorych, cierpiących, dla tych, którzy nie mogą tutaj do nas przyjechać, bo gdzieś daleko mieszkają, żeby w sposób szczególny pomyśleli o naszym sanktuarium, intencję w sobie wzbudzili i także mogą ten odpust zupełny uzyskać – tłumaczy o. Andrzej Laskosz CSsR. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj