Rusza realizacja projektu Baltic Pipe

Pierwsza faza procedury Open Season dla planowanego gazociągu Baltic Pipe dała pozytywny wynik – poinformował Gaz-System. Według polskiego operatora systemu przesyłowego gazu potwierdziło się zainteresowanie rynku transportem gazu tą trasą. Udział w Open Season wzięło m.in. PGNiG.

Na podstawie wyników pierwszej fazy procedury operatorzy duńskiego i polskiego systemu przesyłowego podjęli decyzję o kontynuowaniu działań zmierzających do realizacji projektu Baltic Pipe.

Jest popyt na przesył gazu z Morza Północnego przez Danię i Morze Bałtyckie do Polski. To sukces i wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski  – powiedział minister Maciej Małecki.

– To jest też potwierdzenie tego, że rząd Prawa i Sprawiedliwości pod dowództwem pani premier Beaty Szydło słusznie, od pierwszych dni powstania, pracuje na rzecz poprawy bezpieczeństwa energetycznego Polski. To jest już trzecie podejście po roku 1989 do sprowadzania bezpiecznych dostaw ze złóż norweskich. Jesteśmy przekonani, że tym razem skuteczne podejście do sprowadzenia gazu ze złóż norweskich do Polski przez rząd pani premier Beaty Szydło – stwierdził Maciej Małecki.

Kolejnym etapem projektu Baltic Pipe będzie druga, wiążąca fazy Open Season, której uruchomienie planowane jest na 5. września br. Jak przypomniał Gaz-System, jej oczekiwanym rezultatem jest zawarcie przez uczestników rynku umów przesyłowych na 15 lat.

Operatorzy rozpoczną teraz niezbędne badania i analizy techniczne oraz środowiskowe, poprzedzające rozpoczęcie prac budowlanych gazociągu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl