fot. PAP/Jerzy Muszyński

Coraz bliżej uruchomienia gazociągu Baltic Pipe

Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził teren rozbudowy tłoczni gazu gazociągu Baltic Pipe w Goleniowie. Inwestycje jak Gazociąg Bałtycki czy przekop Mierzei Wiślanej okazały się strategiczne w kontekście uniezależnienia Europy od Rosji.

Dla Władimira Putina gaz to nie tylko kwestia finansowa, ale sprawa uzależniania Europy – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

– Co Rosja robi później z surowcami strategicznymi? Zamienia pieniądze, które za nie otrzymuje na broń i tę broń wykorzystuje do ataku na bezbronnych, niewinnych ludzi oraz na niszczenie suwerenności państw – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

https://twitter.com/PremierRP/status/1502584264017289218

Dziś, jak zaakcentował premier, także szefowie rządów innych państw Europy mówią językiem Zjednoczonej Prawicy.

– Trzeba było budować gazociągi, tłocznie, gazoporty jak nasz w Świnoujściu. Nie mam satysfakcji, bo ona byłaby bardzo gorzka, ale dobrze, że nastąpiło strategiczne przebudzenie całej Europy – mówił szef polskiego rządu.

Odzwierciedleniem polskiego bezpieczeństwa energetycznego jest gazociąg Baltic Pipe.

– Już w czerwcu odbiory techniczne, za kilka miesięcy będziemy mieli gotowy gazociąg. Jak powiedział mi szef przedsięwzięcia od strony technicznej, już jesteśmy niezależni od rosyjskiego gazu. Właśnie tego bardzo nam zazdroszczą nasi partnerzy, przyjaciele z Europy Zachodniej – powiedział Mateusz Morawiecki.

Gazociąg Bałtycki – kontynuował szef polskiego rządu – idzie w poprzek Nord Stream 1 i Nord Stream 2, co uderza w rosyjskie interesy. To dlatego – jak podkreślił – rzucano nam piach w tryby.

– Wkładano kije w szprychy i starano się, aby projekt nie został ukończony, a on został zrealizowany. Ile było kpin z naszych przedsięwzięć: „Mierzeja Wiślana? Po co to robicie?”. Najwyżsi przedstawiciele opozycji, wodzireje mediów opozycyjnych mówili, po co to robicie? „Wojska Obrony Terytorialnej? Przecież one są niepotrzebne. Gazociąg Bałtycki? Przecież to jest w ogóle coś zbędnego” – podsumował Mateusz Morawiecki.

Okazało się, że to krytycznie ważna infrastruktura, która uniezależnia nas od rosyjskiego szantażysty – podsumował szef rządu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl