fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki o sytuacji na Ukrainie: To już nie jest zwyczajna wojna. To jest masakra. To jest rzeź

To już nie jest zwyczajna wojna. To jest masakra. To jest rzeź – powiedział w czwartek w Paryżu premier Mateusz Morawiecki, mówiąc o sytuacji na Ukrainie. Podkreślał też, że ostatnie dwa tygodnie, od kiedy doszło do rosyjskiej agresji, wstrząsnęły Europą.

„Ostatnie dwa tygodnie wstrząsnęły Europą” – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wieczornego briefingu.

 „Ale czy rzeczywiście zmieniły Europę? Czy rzeczywiście dokonały tego przełomu w myśleniu wszystkich? O to będę pytał dzisiaj wszystkich członków Rady Europejskiej” – dodał.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że w środę rosyjskie bomby spadły na kolejne szpitale, żłobki, przedszkola i zbombardowany został szpital położniczy w Mariupolu.

„To już nie jest zwyczajna wojna, to jest masakra, to jest rzeź” – ocenił.

„Mam ze sobą liczne dowody strasznych zbrodni oraz  zdjęcia, które pokazuje kolegom premierom z innych krajów, żeby mieli świadomość tego, jak straszny jest ten system, reżim” – powiedział premier.

Szef polskiego rządu podkreślił, że spotkał się w środę z kobietami i dziećmi z Ukrainy, którzy uciekli do Polski – podobnie jak 1,5 miliona innych uchodźców. Jak dodał, kobiety przekazały mu, że są pełne obawy i trwogi, a sytuacja na Ukrainie jest dziś nie do wytrzymania.

„Ale są też pełne nadziei na to, że Europa nie zostawi Ukrainy samej. Nie zostawi tego walecznego narodu, który dzisiaj walczy o demokrację, wolność i bezpieczeństwo całej Europy, że nie zostawi samemu sobie” – podsumował.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl