fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Prezydent przekazał stypendia dla dzieci poległych żołnierzy i funkcjonariuszy publicznych

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą przekazali stypendia dzieciom, poległych i rannych żołnierzy a także funkcjonariuszy publicznych. Uroczysta gala odbyła się z w pałacu prezydenckim w Warszawie.

Stypendia ufundowała Fundacja Dorastaj z Nami. Instytucję tą powołali przedstawiciele 27 największych firm, by pomagać dzieciom, których rodzice zginęli na służbie państwu.

To nie jest kredyt, to nie jest pożyczka, tu nie ma żadnego długu. Dług został zaciągnięty kiedyś przez tych, dla których wasze mamy i wasi ojcowie służyli, poświęcali się dla polskiego państwa, dla ludzi, dla społeczeństwa, dla bliźnich – jak powiedzieliby niektórzy. Bez wahania, bez rozterek, w poczuciu głębokiej potrzeby osobistej służby, a więc nie jest to żaden kredyt, to raczej spłata długu ze strony społeczeństwa, w jakimś sensie ze strony polskiego państwa – akcentował prezydent Andrzej Duda.

Fundacja powstała w 2010 r., pod nazwą „Fundacji 10 kwietnia”, po katastrofie smoleńskiej, z założeniem pomocy dzieciom tych, którzy zginęli. W 2013 r. nazwę zmieniono na „Dorastaj z nami”, by pełniej wyrazić działalność fundacji.

Świadczy ona pomoc dzieciom zmarłych i poszkodowanych żołnierzy, policjantów, strażaków i goprowców, wspierając edukację i umożliwiając rozwijanie zainteresowań.

 RIRM

 

 

drukuj