fot. pixabay

[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Bardzo wielu rodaków odczuło, że rodzina znalazła się na pierwszym miejscu zainteresowania polskich władz w ciągu ostatnich 5 lat i dla mnie też to było ogromnie ważne

Myślę, że bardzo wielu rodaków odczuło, że rodzina znalazła się na pierwszym miejscu zainteresowania polskich władz w ciągu ostatnich 5 lat. I dla mnie też to było ogromnie ważne. Wsparcie dla rodziny przede wszystkim wychowującej dzieci. To oddanie tej rodzinie szacunku i pokazanie, że ona jest ważna – mówił prezydent RP Andrzej Duda podczas niedzielnych „Rozmów niedokończonych” na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Polskie sprawy, nasze sprawy zawsze były, są i będą dla mnie najważniejsze – podkreślił prezydent Andrzej Duda w piątą rocznicę wyboru na najwyższy urząd w państwie. Kadencja Andrzeja Dudy rozpoczęła się 6 sierpnia 2015 roku, kiedy złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. [czytaj więcej] 24 maja minęło 5 lat od objęcia urzędu prezydenta przez Andrzeja Dudę.

– Myślę, że to był dla Polski dobry czas – te 5 lat – z wielu względów. To był dobry czas, kiedy mieliśmy koniunkturę międzynarodową, którą udało nam się dobrze wykorzystać. Proszę pamiętać, że byliśmy organizatorami Szczytu NATO w Warszawie w 2016 roku. To było takie pierwsze wielkie wydarzenie, które odbyło się w naszym kraju. Zaraz potem mieliśmy Światowe Dni Młodzieży. Przyjechała do nas młodzież z całego świata. Oba wydarzenia świetnie zorganizowane, świetnie przeprowadzone. Można powiedzieć, że od strony organizacyjnej zakończone wręcz spektakularnym sukcesem, bo byliśmy chwaleni przez przywódców państw NATO za organizację szczytu i później młodzież z całego świata była bardzo zadowolona z pobytu w Polsce. Wszystko się dobrze odbyło i bezpiecznie. To były wielkie wydarzenia, w czasie których daliśmy radę – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent Rzeczpospolitej wspomniał o wprowadzeniu wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego do naszego kraju na wschodnią flankę i do państw bałtyckich.

– Dzisiaj są obecne w Polsce wojska NATO. Dzisiaj są obecne w Polsce wojska amerykańskie. A ja powtarzam słowa pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który powiedział kiedyś do mnie: <<Andrzej, kiedy tutaj u nas w Polsce będą wojska amerykańskie, kiedy tutaj u nas będzie amerykańska infrastruktura, to cały świat będzie wiedział, że to nie jest rosyjska strefa wpływów>>. I to jest rzeczywiście bardzo ważne. Jeżeli mówimy o wielkich zmianach, to jest to zmiana na pewno epokowa po tym, jak byliśmy w okowach sowieckich za żelazną kurtyną przez tyle lat po II wojnie światowej. To mamy dzisiaj rzeczywiście zupełnie inną Polskę w zupełnie innym miejscu – podkreślił Andrzej Duda.  

Prezydent odnosząc się do zmian w kraju podczas swojej prezydentury akcentował, że najważniejsze jest to, „że zmieniło się podejście”.

– Myślę, że bardzo wielu rodaków to odczuło, że rodzina znalazła się na pierwszym miejscu zainteresowania polskich władz w ciągu tych ostatnich 5 lat. I dla mnie też to było ogromnie ważne. Wsparcie dla rodziny przede wszystkim wychowującej dzieci. To oddanie tej rodzinie szacunku i pokazanie, że ona jest ważna i że jej rola, jako ośrodka wychowawczego, gdzie rodzą się dzieci, gdzie przychodzą na świat, gdzie są rodzice, którzy o te dzieci dbają, wychowują, pielęgnują po to, żeby one były dobrymi obywatelami Rzeczypospolitej w przyszłości, że państwo polskie to dostrzega, jest za to wdzięczne i chce brać udział w procesie wychowawczym pomagając rodzicom. Chociażby poprzez program „500 plus”, który ma ułatwić rodzicom wychowywanie dzieci – wskazał prezydent RP.

Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda – Polska przestawiła się z „myślenia liberalnego” na najważniejszą kwestię jaką jest rodzina i to jest akcentowane.

– Mam nadzieję, że Polacy poczuli się bezpieczniej. Jeżeli już mówimy o tym twardym bezpieczeństwie, to ogromne inwestycje właśnie w to twarde bezpieczeństwo, czyli modernizacja policji, straży granicznej, straży pożarnej, polskiej armii – to wszystko się działo, było realizowane na przestrzeni ostatnich lat. I rzeczywiście bardzo wiele odtworzonych, odbudowanych posterunków policji, komisariatów, nowe wozy dla straży pożarnej – nie tylko dla Państwowej Straży Pożarnej, ale także dla ochotniczych straży pożarnych. (…) Wsparcie dla kół gospodyń wiejskich, które przecież także odgrywają ogromną rolę w krzewieniu kultury, przechowywaniu i przenoszeniu tradycji. To są elementy, na które zwróciliśmy uwagę, i które wsparliśmy na przestrzeni ostatnich lat – powiedział gość TV Trwam prezydent Andrzej Duda.

           

    

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl