fot. wikipedia.org

Podkarpackie: funkcjonariusze KAS pobiegną „granicami dobra”

Funkcjonariusze i pracownicy podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej wezmą udział w „Biegu Św. Mateusza – Granicami Dobra”. Celem przedsięwzięcia jest m.in. pomoc dziecku walczącemu z nowotworem – poinformowała rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Bieg odbędzie się 15-16 września 2019 r. na trasie Werchrata – Budomierz – Korczowa – Przemyśl – Medyka – Krościenko. Biegacze pokonają dystans około 164 km.

Edyta Chabowska dodała, że w poniedziałek uczestnicy przebiegną odcinek specjalny z oddziału celnego w Medyce na rynek w Przemyślu; długość tej trasy to około 17 km.

„Celem tego wydarzenia, któremu patronuje św. Mateusz – opiekun pracowników i funkcjonariuszy KAS – jest nie tylko integracja środowiska zawodowego i promowanie zdrowego trybu życia, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy. Nasz bieg jest symbolem wsparcia dla zbiórki koleżeńskiej, którą funkcjonariusze i pracownicy podkarpackiej KAS organizują na rzecz dziecka, walczącego z chorobą nowotworową” – powiedziała rzeczniczka.

Chabowska zaznaczyła, że fundusze, które planują zebrać biegacze, są potrzebne do stałej kontroli i profilaktyki po zakończonym leczenia chemioterapią. Będą też przeznaczone na dożywianie suplementami i pokrycie kosztów częstych wyjazdów na specjalistyczne badania.

Bieg jest jednym z wydarzeń towarzyszących wojewódzkim obchodom Dnia Krajowej Administracji Skarbowej, które odbędą się 16 września w Przemyślu.

PAP

drukuj