Pos. J. Cieszyński o aferze wokół Szpitala Południowego w Warszawie: To jest ośmiornica Marcina Kierwińskiego. To nie jest żaden przypadek, że Dawid Kacprzyk zarabia 1,6 mln zł rocznie. On zarabia za to, iż jest lojalny wobec M. Kierwińskiego i warszawskiej Platformy

Kwestia pana Kacprzyka i jego horrendalnych wynagrodzeń to jest jedno, a druga kwestia to sprawa prywatnego SOR-u, który w Szpitalu Południowym w Warszawie urządziła sobie warszawska Platforma Obywatelska. W czasach, kiedy wszyscy bardzo długo czekamy na zabiegi czy badania, to działacze PO zorganizowali sobie za publiczne pieniądze prywatną przychodnię. To jest absolutny skandal (…). To jest ośmiornica Marcina Kierwińskiego, to są ludzie, których on tam umieścił. To nie jest żaden przypadek, że ten młody człowiek zarabia 1,6 mln zł rocznie, on zarabia za to, iż jest lojalny wobec Marcina Kierwińskiego i warszawskiej Platformy – powiedział Janusz Cieszyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

81. rocznica Obławy Augustowskiej – zaproszenie na lipcowe obchody

Niebawem będziemy obchodzić 81. rocznicę Obławy Augustowskiej. W dniach 4 oraz 17-19 lipca 2026 r. w Płaskiej, Mikaszówce i Gibach odbędą się uroczystości upamiętniające Ofiary Obławy Augustowskiej– jednej z najbardziej tragicznych i wciąż niewyjaśnionych kart powojennej historii Polski. Organizatorem wydarzeń jest Instytut Pamięci Narodowej oddział w Białymstoku. Patronat medialny nad uroczystościami objęły i TV Trwam.

Dr J. Hajdasz o pacyfikacji Polaków z ROG w Berlinie: Użycie tak drastycznej siły fizycznej przez niemiecką policję, krzyczącą do Polaków „raus!”, wywołuje najbardziej bolesne skojarzenia historyczne

Uderzająca i absolutnie nieuzasadniona jest brutalność policji, bo użycie tzw. środków przymusu bezpośredniego było całkowicie niewspółmierne do sytuacji. Nagrania pokazują, że polscy obywatele byli bici pięściami i kolanami, starsi ludzie byli przewracani i podduszani, a lider Ruchu Obrony Granic, Robert Bąkiewicz, trafił do szpitala m.in. z podejrzeniem połamanych żeber. W pewnym momencie biło i szarpało go jednocześnie aż pięciu policjantów. Użycie tak drastycznej siły fizycznej przez niemiecką policję, krzyczącą do Polaków „raus!” wywołuje najbardziej bolesne skojarzenia historyczne – mówiła w środowym felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja dr Jolanta Hajdasz, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.