B. Socha w TV Trwam: Rzeczywista bezdzietność w Polsce jest bardziej wymuszona, niż jest to bezdzietność z wyboru

Mamy do czynienia z ogromnym postępem technologicznym, z wieloma zmianami, ale pewne rzeczy pozostają te same. To znaczy natura ludzka, pragnienia ludzi, również pragnienie posiadania potomstwa, ciągle jest, również w Polsce – mówiła Barbara Socha, przewodnicząca Rady Rodziny i Demografii przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam i Radia Maryja. Zwróciła uwagę, że choć mamy bardzo trudną sytuację demograficzną, to „bezdzietność w Polsce, ta rzeczywista, to jest bezdzietność bardziej wymuszona niż taka bezdzietność z wyboru”.

Min. Z. Bogucki o skandalicznej sytuacji w ochronie zdrowia: D. Tusk mówi o tym, że ten problem ma wiele twarzy. Nie, on ma jedną twarz – twarz premiera D. Tuska

Donald Tusk udaje, że to jest problem wszystkich. Nie, to nie jest problem wszystkich. Donald Tusk mówi o tym, że ten problem ma wiele twarzy. Nie, on ma jedną twarz – twarz premiera Donalda Tuska, twarz tej ekipy, bo to oni rządzą od blisko trzech lat. To nie jest odpowiedzialność innych rządów, to jest odpowiedzialność tej konkretnej partii politycznej, tego konkretnego premiera – mówił w środowym „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam Zbigniew Bogucki, szef Kancelarii Prezydenta RP, komentując skandal w Warszawskim Szpitalu Południowym, dobitnie ilustrujący patologię w polskiej ochronie zdrowia.

Afera w Szpitalu Południowym w Warszawie – salonik VIP dla polityków Koalicji Obywatelskiej, badania bez kolejki i 29-letni milioner-radny KO w białym kitlu

Bez kolejek, kilkadziesiąt badań w krótkim czasie i możliwość przebywania w „saloniku” VIP – tak mieli być traktowani politycy Koalicji Obywatelskiej i ich rodziny w Szpitalu Południowym w Warszawie. Opozycja mówi o „uprzywilejowanych elitach” władzy i pogardzie dla zwykłych obywateli.

Pos. M. Wójcik: Dzisiaj nieobsadzonych jest dwa tysiące etatów w wymiarze sprawiedliwości. Wyobraźmy sobie, że ci ludzie mogliby być, tylko iż minister Żurek nie jest tym zainteresowany, bo uznaje, że to są neosędziowie

Dzisiaj nieobsadzonych jest dwa tysiące etatów w wymiarze sprawiedliwości. Wyobraźmy sobie, że ci ludzie mogliby być, tylko iż minister Żurek nie jest tym zainteresowany, bo uznaje, że to są neosędziowie. Oni mogliby zajmować się różnymi sprawami, w tym rodzinnymi – powiedział poseł Michał Wójcik z Prawa i Sprawiedliwości, były wiceminister sprawiedliwości, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.