Zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo Rosjanina w Białej Podlaskiej. Służby badają możliwy motyw polityczny

Służby zatrzymały mężczyznę podejrzanego o zabójstwo Rosjanina Roberta Kuzowkowa w Białej Podlaskiej. Zamordowany parodiował i krytykował m.in. Władimira Putina. „Wątek zabójstwa politycznego jest obecnie najbardziej prawdopodobny” – wskazał minister spraw wewnętrznych i administracji, Marcin Kierwiński, dodając, że służby sprawdzą, czy miał zleceniodawców. Według policji działał sam. Opozycja postawiła pytanie, czy służby działają prawidłowo.

Dr A. Glapiak: Dzisiaj każdy z nas ma media, a właściwie można powiedzieć, że media mają nas w swojej garści

Świadome i krytyczne korzystanie z mediów to jedne z ważniejszych umiejętności współczesnego człowieka. Musimy nauczyć się sprawdzać, czy dana informacja jest prawdziwa albo dostrzegać w wydawałoby się prawdziwej informacji elementy dezinformacyjne. Dzisiaj każdy z nas ma media, a właściwie można powiedzieć, że media mają nas w swojej garści. Chodzi o to, by nauczyć odbiorców rozumieć media – zaznaczyła dr Agnieszka Glapiak, przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. 

Kontrole poselskie w warszawskich szpitalach. Politycy opozycji żądają wyjaśnień i dymisji osób nadzorujących funkcjonowanie Warszawskiego Szpitala Południowego

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zadają kolejne pytania o to, co działo się w Warszawskim Szpitalu Południowym. Działacze Koalicji Obywatelskiej mieli mieć dostęp do badań i leczenia, ale bez stania w kolejce i z dostępem saloniku dla VIP-ów. Kandydat PiS na premiera oczekuje nazwisk, kto korzystał z tej opcji. Jednocześnie radni Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie zażądali dymisji osób nadzorujących funkcjonowanie Warszawskiego Szpitala Południowego. Oczekują, że na sesji rady miasta będzie się tłumaczył prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.

Dr D. Żuchowska: Z roku na rok w poszczególnych oddziałach szpitalnych pracuje coraz więcej absolwentów AKSiM

Panie oddziałowe bardzo chwalą sobie absolwentki Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, które już rozpoczęły pracę w szpitalach. Podczas egzaminów praktycznych obserwują dziewczyny, żeby zobaczyć, która z nich mogłaby ubiegać się o pracę na danym oddziale. Z roku na rok w poszczególnych oddziałach pracuje coraz więcej naszych absolwentów – powiedziała dr Dorota Żuchowska, prof. AKSiM, na antenie Radia Maryja w czwartkowej audycji „Aktualności dnia”.