fot. PAP/Paweł Supernak

„Nasz Dziennik”: Korekty w rządzie

Infrastrukturą w nowej kadencji miałby się zająć Marcin Horała; duży resort gospodarczy miałby przypaść Jadwidze Emilewicz, a nadzór nad spółkami Skarbu Państwa objąłby Jacek Sasin – podaje „Nasz Dziennik”.

Jak pisze w weekendowym wydaniu gazeta, trwają dyskusje na temat zmian w rządzie. Z ustaleń „Naszego Dziennika” wynika, że infrastrukturą w nowej kadencji ma się zająć poseł Marcin Horała, który przewodniczył VAT-owskiej komisji śledczej.

Zmiany organizacyjne czekają resorty gospodarcze. Utworzony duży resort zawiadujący sprawami gospodarki miałaby objąć dotychczasowa minister przedsiębiorczości i technologii z ugrupowania Gowina Jadwiga Emilewicz” – czytamy w dzienniku.

Według „Naszego Dziennika” rozważane jest powołanie resortu, który zająłby się kwestią nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa.

Po likwidacji resortu skarbu nadzór ten rozproszono pomiędzy poszczególne resorty i premiera. Za ten sektor odpowiedzialny miałby zostać wicepremier Jacek Sasin” – podaje gazeta.

Z informacji „Naszego Dziennika” wynika też, że na swoich stanowiskach pozostaliby m.in. minister finansów Jerzy Kwieciński i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

PAP

drukuj