fot. pl.wikipedia.org

Kolejna awaria wodociągowa w Warszawie

W Warszawie doszło do poważnej awarii wodociągowej. Woda zalała Aleje Jerozolimskie. Przerwy w dostawach wody w niektórych dzielnicach mogą potrwać nawet do jutra.

Zalane Aleje Jerozolimskie, parę dzielnic bez wody – to efekt dzisiejszej poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę w Warszawie. Część mieszkańców dzielnic Włochy i Ursus, a także Piastowa i gminy Michałowice – pozostało bez wody.

To nie pierwsze problemy ze stołeczną siecią wodociągową. Pod koniec czerwca po gwałtownej ulewie miasto zostało dosłownie sparaliżowane.  Przestarzała sieć wodociągowa nie była w stanie sprawnie odprowadzić wody z ulic. Efekt to zalane garaże, domy i ulice.

Politycy Zjednoczonej Prawicy podkreślają, że za kiepski stan wodnej magistrali odpowiada prezydent Warszawy. Okres prezydentury Rafała Trzaskowskiego to także poważna awaria oczyszczalni „Czajka”. Nastąpił wtedy największy w historii zrzut nieczystości do Wisły. Do rzeki, a później do Bałtyku, trafiło ponad trzy miliony metrów sześciennych ścieków. Na jaw wyszło, że w oczyszczalni nie działała też spalarnia osadów. Miasto płaciło miliony złotych za wywóz odpadów do innych województw.

TV Trwam News

drukuj