fot. bankizywnosci.pl

Elbląg: paczki żywnościowe dla dzieci, które dożywiano w szkołach

Elbląski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał dzieciom dotąd dożywianym w szkołach paczki żywnościowe. Niektórym rodzinom przekazano pieniądze na zakup jedzenia – poinformował elbląski Urząd Miasta.

W przesłanym komunikacie elbląski magistrat podał, że przed pandemią koronawirusa z dożywiania w elbląskich szkołach korzystało 880 dzieci.

„W czasie kiedy placówki oświatowe zostały zamknięte wstrzymane zostało także dożywianie dzieci w szkołach” – podkreślono i dodano, że w związku z tym elbląski MOPS dla 260 dzieci w 130 rodzinach przekazał paczki żywnościowe.

„Paczka żywnościowa składa się z podstawowych produktów niezbędnych przede wszystkim do przygotowywania pożywnych śniadań” – poinformowano. Wyjaśniono, że w pierwszej kolejności wsparcie otrzymały dzieci, które były pod opieką asystenta rodziny.

Pozostałe rodziny dożywianych dotąd w szkołach dzieci otrzymały pomoc pieniężną na przygotowanie posiłku lub zakup produktów.

Rozwożenie paczek realizowali pracownicy elbląskiego MOPS i żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Braniewie.

PAP

drukuj