fot. sejm.gov.pl

CIS: w czwartek prezydium Sejmu zdecyduje o terminie dodatkowego posiedzenie Izby

W czwartek na godz. 14.00 marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwoła posiedzenie prezydium Sejmu, które zdecyduje, kiedy Sejm zbierze się na posiedzeniu ws. sytuacji związanej z koronawirusem – poinformowano w Centrum Informacyjnym Sejmu.

Prezydent Andrzej Duda poinformował w środę, że zwróci się do marszałek Sejmu o pilne zwołanie specjalnego posiedzenia Izby, aby rząd udzielił społeczeństwu informacji na temat koronawirusa. Zdaniem prezydenta, powinny zostać też podjęte działania legislacyjne, które ułatwią przygotowanie i ewentualną walkę z wirusem.

W środę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie prezydenta z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem na temat epidemii koronawirusa.

Na briefingu prasowym prezydent oświadczył, że podczas tego spotkania uzyskał informację na temat stanu przygotowań w Polsce i sytuacji w Europie w związku z epidemią koronawirusa.

 „Tak, jak panowie do tej pory zapewniali, tak i tym razem chcę poinformować, że nie ma do tej pory w naszym kraju żadnego wykrytego przypadku zachorowania na skutek koronawirusa; żaden taki przypadek w Polsce do tej pory nie został stwierdzony” – podkreślił prezydent, dodając, że należy spodziewać się, iż koronawirus przywędruje także i do naszego kraju.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Epidemia rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in.: Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię.

PAP

drukuj