1% podatku dla Fundacji „Nasza Przyszłość”

Od 1 stycznia po raz kolejny każdy z nas, rozliczając się z urzędem skarbowym, może przeznaczyć 1% swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Wśród tych organizacji znajduje się Fundacja „Nasza Przyszłość”.

Fundacja „Nasza Przyszłość” od lat kształtuje charaktery dzieci i młodzieży. Uczy i wychowuje w duchu patriotyzmu uczniów szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego w Szczecinku. Wspiera także studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. To głównie z tego powodu tak wiele osób decyduje się na przekazanie 1% podatku właśnie tej fundacji.

Nasza Przyszłość” wspólnie z TV Trwam i Radiem Maryja organizuje warsztaty dziennikarskie dla dzieci i młodzieży w całej Polsce.

Fundacja działa również na rzecz polskiej kultury. Z 1% fundacja dofinansowała produkcje filmu „Zerwany kłos”. Powstaje kolejny film zatytułowany: „Nędzarz i Madame” – mówi jego reżyser: Witold Ludwik.

W tym roku fundacja chce również wesprzeć budowę muzeum Pamięć i Tożsamość. Powstanie ono w Toruniu przy sanktuarium pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Aby wspomóc Fundację „Nasza Przyszłość”, wystarczy w odpowiedniej rubryce PIT-u wpisać numer KRS fundacji (0000091141), a także wyliczoną wcześniej kwotę 1% podatku – wskazuje Lidia Kochanowicz–Mańk, dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

– Ważne jest również, żebyśmy o tej naszej fundacji i o tym, co fundacja czyni dobrego, powiedzieli naszym sąsiadom, naszym znajomym, bo być może wiele osób nie wie, że Fundacja „Nasza Przyszłość” jest organizacją pożytku publicznego, która może otrzymywać ten 1% – mówi Lidia Kochanowicz–Mańk.

Najprostszy jest PIT OP dla emerytów i rencistów, którzy nie korzystają z żadnych ulg – podkreśla Pani Maria, która od lat zajmuje się księgowością.

– Przy PIT OP, gdzie jest tylko wypełniana nazwa urzędu, nazwisko, imię, nr KRS, pesel i podpis podatnika to trwa 3 -4 minuty – zaznacza księgowa.

Pani Maria pomaga w rozliczeniach w biurze Radia Maryja w Gdyni przy parafii ojców redemptorystów.

– Zdarza nam się telefon otrzymać i osoba prosi: „Mam trudną sytuację i proszę, żeby pani przyszła”. Też idziemy i na miejscu wypełniamy PIT danej osoby – dodaje Pani Jadwiga z Gdyni.

Wolontariusze składają także rozliczenia w imieniu podatników w urzędach skarbowych. Jest to pomocne szczególnie dla osób starszych. W Lublinie swoją pomocą służy Pan Marian.

– Jeżeli ktoś ma trudności, to my to wypełnimy. Wtedy potrzebny jest tylko podpis tej osoby, która ten 1% kieruje i my przekażemy to do urzędu skarbowego – wskazuje Pan Marian.

We Wrocławiu przy parafii Macierzyństwa NMP można liczyć na pomoc Pani Anny.

– W ubiegłym roku było bardzo dużo PIT-ów. Zobaczymy jak będzie w tym roku. Mam nadzieje, że będzie tyle co w ubiegłym roku, a może nawet więcej – mówi Pani Anna.

Adresy wszystkich punktów pomagających wypełnić PIT-y można odnaleźć na stronie internetowej www.radiomaryja.pl. Pomoc można także uzyskać bezpośrednio lub telefonicznie w Fundacji „Nasza Przyszłość”. Gotowe druki PIT-ów są rozprowadzane w biurach i kołach przyjaciół Radia Maryja oraz dodawane do „Naszego Dziennika”. Są także dostępne w wersji elektronicznej.

– Prosimy również w tym roku – pomyślcie o tym 1% podatku dochodowego z 2017 r. dla Fundacji „Nasza Przyszłość” – apeluje o. Tadeusz Rydzyk CSsR.  

TV Trwam News/RIRM

drukuj