Fundacja „Nasza Przyszłość” wspiera najuboższych

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby odkryć w sobie radość dzielenia się z potrzebującymi i podarować im odrobinę uśmiechu. W tym roku dary dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej przygotowała także fundacja „Nasza Przyszłość”. Wszystko dzięki 1 proc., który przekazali podatnicy.

W okresie świąt Bożego Narodzenia  fundacja „Nasza Przyszłość” przychodzi z pomocą tym najbardziej potrzebującym. Dziś prezenty świąteczne trafiły do Domu Opieki Społecznej w Bornem Sulinowie.

– Nasz Dom jest przeznaczony dla 139 osób. Są tu osoby w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chore. Nasi mieszkańcy to głównie mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, ale nie tylko – powiedziała Krystyna Berdyńska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie.

W rolę św. Mikołajów wcielili się uczniowie prywatnego liceum ogólnokształcącego i gimnazjum w Szczecinku.

W paczkach znalazły się najpotrzebniejsze rzeczy, a wśród podopiecznych zagościło wzruszenie, ale i radość.

Środki na sfinansowanie paczek pochodzą od podatników, którzy przekazali 1 proc. podatku na fundację „Nasza Przyszłość” – powiedział Szymon Cieślar, dyrektor prywatnego liceum ogólnokształcącego i gimnazjum w Szczecinku.

– Niewielki wysiłek wielu, może wielu pomóc. Niewielki wysiłek, a ogromna pomoc. Niewielki, bo wystarczy rozliczając się z Urzędem Skarbowym postawić odpowiedni krzyżyk na druku PIT i napisać numer KRS fundacji „Nasza Przyszłość” i to wszystko. To jest naprawdę niewiele, ale gest jest ogromny –podkreślił Szymon Cieślar.

Dzięki 1 proc. przekazanemu na fundacje „Nasza Przyszłość” mógł też zostać zrealizowany film „Zerwany Kłos” opowiadający historię polskiej męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc – bł. Karoliny Kózkówny.

TV Trwam News/RIRM

drukuj