Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała umowę z Rolls Royce

Polska Grupa Zbrojeniowa i brytyjski koncern motoryzacyjny Rolls Royce ocenią możliwości współpracy m.in. w branży morskiej oraz sektorze energetycznym. Dziś w Warszawie podmioty podpisały w tej sprawie umowę ramową.

Ewentualna współpraca ma także dotyczyć sektora lotniczego i systemów napędowych. Chodzi o długoterminową kooperację, która miałaby objąć polskie zakłady przemysłu zbrojeniowego i cywilnego.

Jak wskazał prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko, duże oczekiwania są związane z ożywieniem Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu. Ta współpraca to mocny impuls dla rozwoju polskiego sektora zbrojeń – dodaje prezes PGZ.

Rolls Royce jest światowym liderem produkcji silników, które są używane zarówno w lotnictwie, w marynarce, jak i w produkcjach lądowych, a są to części naszej działalności. Więc jest to idealny dla nas partner do tego, żeby rozmawiać o wspólnych przedsięwzięciach, wspólnej produkcji i transferze technologii. Cieszymy się, że po półrocznych bardzo intensywnych negocjacjach udało nam się osiągnąć porozumienie z Rolls Roycem. Dzięki temu będziemy mogli rozpocząć wspólne działania projektowe – mówi Arkadiusz Siwko.

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zaznaczyła, że resort wspiera zagraniczne inwestycje w Polsce, zwłaszcza te, które wykorzystują kompetencje polskich inżynierów.

Polska Grupa Zbrojeniowa skupia cały państwowy przemysł zbrojeniowy. Należy do niej ponad 60 spółek, także z sektorów stoczniowego i nowych technologii.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl